Вертебропластика і кіфопластика в Одесі - допоможу повернути життя без болю

Вертебропластика

Вертебропластика — це малоінвазивна хірургічна операція, направлена на зміцнення пошкодженого або зламаного хребця шляхом введення у його тіло кісткового цементу.

Вертебропластика

— це малоінвазивна хірургічна операція, направлена на зміцнення пошкодженого або зламаного хребця шляхом введення у його тіло кісткового цементу. Кістковий цемент являє собою спеціальний медичний полімер (поліметилметакрилат), що володіє текстурою в’язкого гелю. Він твердне через 10-15 хвилин після введення у тіло хребця і відновлює його міцність. Крім зміцнення хребців, вертебропластика дозволяє позбавитись від болю у хребті.

Вертебропластика відноситься до найбільш ефективних і щадних методик оперативного лікування, що застосовуються у нейрохірургії хребта. Але її результат також багато в чому залежить від досвіду і кваліфікації нейрохірурга, який проводить операцію. Нейрохірургом Олександром Яворським вертебропластика успішно виконується з 2012 року. Олександр Анатолійович був одним з перших в Одесі, хто впровадив у практику дану методику оперативного лікування захворювань хребта.

Перкутанна (черезшкірна) вертебропластика виконується через прокол шкіри у місці пошкодженого хребця спеціальною голкою. Через відсутність розрізів шкіри і доступу до хребця шляхом проколу операція має ще одну назву — пункційна вертебропластика.

При деформації хребця, що характеризується значним зниженням його висоти і зміною осі хребта, виконується кіфопластика. Ця хірургічна методика відрізняється від вертебропластики лише тим, що перед цементуванням хребця виправляється його деформація. Всередину тіла пошкодженого хребця вводиться спеціальний балон під тиском, який надувається до його природної висоти. Потім в утворену порожнину у хребці вводиться кістковий цемент.

Покази і протипокази до проведення вертебропластики

Черезшкірна вертебропластика виконується переважно з метою лікування компресійного перелому хребця, не ускладненого здавленням спинного мозку або спинномозкових корінців. Такий перелом може виникати при травмах спини, остеопорозі, пухлинах і метастазах у хребцях. Пункційна вертебропластика також виконується з метою лікування болю в спині, викликаного метастазами. Вертебропластика при метастазах дозволяє позбавити пацієнта від сильного болю і значно покращити якість його життя. Вертебропластика приміняється також для лікування гемангіоми хребця. Доброякісна пухлина небезпечна тим, що з часом заміщує кісткову тканину хребця судинною. Це призводить до поступового витончення стінок тіла хребця і підвищеному ризику перелому.

Протипокази до проведення черезшкірної вертебропластики:

  • порушення згортання крові;
  • запалення кісткової тканини хребця;
  • наявність запального процесу в організмі;
  • алергія на компоненти кісткового цементу;
  • безсимптомний перелом тіла хребця.

Підготовка до проведення вертебропластики

Підготовка до проведення черезшкірної пункційної вертебропластики передбачає консультацію з нейрохірургом і проходження необхідних лабораторних і інструментальних обстежень. На основі даних діагностики лікар прийме рішення, чи потрібна пацієнту операція, і яка методика цементування хребта забезпечить найкращий результат.

Етапи проведення вертебропластики

Вертебропластика хребта проводиться у п’ять етапів:

  1. Знеболення (загальний наркоз або місцева анестезія).
  2. Антисептична обробка операційного поля.
  3. Встановлення спеціальних голок у хребець під контролем рентгенівського апарату.
  4. Введення кісткового цементу всередину хребця під контролем рентгенівського апарату у режимі реального часу, що дозволяє нейрохірургу попередити витік матеріалу і запобігти розвитку пов’язаних з цим ускладнень.
  5. Вилучення голок.

Вертебропластика триває біля 1 години. Через 1-3 години після завершення операції пацієнта виписують додому.

Результат проведення вертебропластики

Результат проведення вертебропластики при лікуванні перелому хребця помітний вже через 10-15 хвилин після завершення операції, як тільки затвердне кістковий цемент. Біль у хребті зникає. При важких патологіях і великій кількості зламаних хребців результат помітний тільки при умові цементування усіх пошкоджених хребців.

Реабілітація

Перкутанна вертебропластика — це малоінвазивна операція, тому реабілітація після неї, як правило, не потрібна. Через декілька годин після завершення вертебропластики пацієнт може повертатись до звичного життя.

Популярні
запитання

Що буде, якщо не проводити вертебропластику?

Якщо не проводити вертебропластику, руйнування хребців буде прогресувати. Це призведе до посилення болю у спині і деформації хребта.

Що таке кістковий цемент?

Кістковий цемент — штучний матеріал (поліметилметакрилат), який після затвердіння надає міцності зламаним хребцям.

Кому необхідна вертебропластика?

Вертебропластика необхідна пацієнтам з травмами хребта, прогресуючим остеопорозом і агресивною гемангіомою хребця. Операція також показана при метастазах у хребцях.

Ускладнення після проведення вертебропластики

До можливих ускладнень вертебропластики відносять витікання цементу у хребетний канал і потрапляння матеріалу у кровоносне русло. Наш нейрохірург проводить введення цементу під рентгенологічним контролем, у режимі реального часу, тому ризик даних ускладнень зведений до мінімуму.